W branży działamy już czwarte dziesięciolecie - wykonaliśmy miliony ram.

Są to piękne, solidne, polskie ramy!

Mocne podstawy

o nas

Firma została założona w 1979 roku przez Jana Carlsona i Włodzimierza Piechockiego na Podkarpaciu.

Pierwsze 10 lat działalności to tradycyjne rzemiosło. W zakładzie wykonywano solidne dębowe, rustykalne ramy do obrazów i luster które znalazły uznanie u klientów, również zagranicznych. Posiadaliśmy unikalne opatentowane urządzenie do wykonywania ornamentacji w drewnie.

Właściciele za osiągnięcia otrzymali tytuły Mistrzów Rzemiosła Artystycznego przyznane przez Ministra Kultury. Wyroby uhonorowane zostały licznymi medalami i dyplomami na wystawach krajowych i zagranicznych m.inn. na targach HandwerkMesse w Monachium.


Nowoczesne technologie

W roku 1991 po wizycie na specjalistycznych targach w Bolonii i w kilku wiodących fabrykach listew i ram we Włoszech właściciele podjęli decyzje o wytwarzaniu drewnianych listew i ram obrazowych według nowoczesnych technologii,
ale w nawiązaniu do tradycji rzemiosła artystycznego i posiadanych doświadczeń.

o nas

Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy złocenie i foliowanie profili tzw. metodą "hot stamping".
W stosunkowo krótkim czasie stworzyliśmy dwa zakłady produkcyjne. W jednym produkujemy listwy obrazowe, w drugim ramki, ramy, passepartout i lustra w oprawie.

W zakresie wzornictwa tworzymy własne kolekcje. Dysponujemy kilkuset wzorami aktualizowanymi na bieżąco wg najnowszych trendów. Aktualnie mamy ok. 200 wzorów do dyspozycji na stanie magazynowym.

Stosujemy wyselekcjonowane drewno i surowce najlepszych producentów krajowych i światowych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy a załoga duże wieloletnie doświadczenie.
Zakład produkcyjny posiada audyt jednej z największych światowych sieci handlowych branży wyposażenia wnętrz. Ciągła praca nad polepszaniem jakości uplasowała nas na pozycji lidera
w swojej branży.


Dziś i jutro

Od roku 2010 jesteśmy Spółką z o.o. i mamy sprecyzowane plany bieżące i perspektywiczne. Naszym celem jest
specjalizacja w produkcji wysokiej jakości listew i ram obrazowych, passepartout i luster w oprawie w dwóch kategoriach wyrobów:
ramki i wyroby standardowe dla dużych sieci handlowych oraz listwy, ramy ekskluzywne oraz lustra dla wymagających klientów - artystów, koneserów, galerii, hoteli i innych obiektów wysokiego standardu. Prowadzimy również realizację zamówień indywidualnych "na miarę" z dostawą do klienta.

Zapraszamy do współpracy.